Hľadáme kolegov / Hodíte sa na prácu v sprostredkovaní či finančnom sprostredkovaní?

Hľadáme kolegov / Hodíte sa na prácu v sprostredkovaní či finančnom sprostredkovaní?

startup-594091_1280-750x500

V minulosti sa tradovalo, že v sprostredkovaní môže robiť každý. Nemôže. Nielenže už kladie na agentov aj vyššie kvalifikačné požiadavky zákon, sú potrebné aj isté osobnostné črty. Je vhodné odpovedať si úprimne na pár otázok skôr, ako sa vyberiete za prvým klientom.

Nečakajte veľké peniaze

Pracovníci vo finančnom sprostredkovaní štatisticky dlhodobo vykazujú nadštandardné zárobky. Lenže nie každému sa vysoký plat aj podarí dosiahnuť. Mnohí „manažéri“ v minulosti lákali adeptov práve na veľké peniaze, čo často neskôr stálo za rýchlym koncom ich kariéry. Na rozdiel od iných pozícií je tu totiž príjem závislý na výkone.

To znamená, že v sprostredkovaní nie je plat tabuľkový, ani nástupný, neodvíja sa od rokov praxe, ale len od šikovnosti agenta. A na to by mal nováčik, ktorý sa už vidí v novom aute, myslieť. Je potrebné vytriezvieť a pripraviť sa na to, že začiatky nebývajú ľahké.

Nebojte sa odmietnutia, vyhľadávajte ľudí

Kontakty sú pre sprostredkovateľa dôležité nielen na začiatku, ale počas celej kariéry. A hlavne systém, akým ich získava. Bez nich sa biznis vo finančnom sprostredkovaní jednoducho robiť nedá. Základná báza známych kontaktov sa totiž skôr či neskôr isto vyčerpá. Na to narazilo mnoho sprostredkovateľov, ktorí skončili po tom, ako sprostredkovali produkty rodine a známym.

Človek musí počítať s tým, že bude v kontakte s inými ľuďmi. Preto sa musí spýtať sám seba, či je rád s novými a cudzími ľuďmi, či ich rád vyhľadáva aj prirodzene, nielen pracovne. Následne je potrebné si zvážiť, že bude pravdepodobne dosť často odmietnutý, čo pre väčšinu z nás nie je príjemné. Každý to zvládnuť nedokáže.

Svoje meno, povesť aj postavenie si treba budovať dlhodobo a poctivo. Skratky neexistujú!!

„Sprostredkovateľ by mal mať veľmi široký záber vedomostí . Mal by  mať okrem soft skills aj vedomosti o daniach, základoch finančnej matematiky, makroekonomiky, finančných trhoch, základoch práva a podobne,

Prvoradá je práca s ľuďmi. Práca so sebou samým, aj s vedomosťami. No to, či to človeka bude napĺňať, je dôležité sa spýtať omnoho skôr, ako sa začne spýtať na svoje odmeny.

TAK AKO??? MÁŠ  NA TO?? MÁŠ NA TO ABY SI BOL FAKT DOBRÝ SPROSTREDKOVATEĽ S NADŠTANDARDNÝM ZÁROBKOM ?

Volaj píš na 0902 460 337 alebo info@edyfinance.sk

cit: https://www.investujeme.sk/clanky/hodite-sa-na-pracu-vo-financnom-sprostredkovani/