Zdravé bývanie alebo dom pre alergikov

Zdravé bývanie alebo dom pre alergikov

edyfinance eko

Viete aký je najlepší montovaný dom a ktorý materiál je ten správny, ak chcete bývať ekologicky a zdravo? Musí byť zdravé bývanie a zdravotne nezávadný dom pre alergikov luxusom?

Stavebný priemysel nám neustále poskytuje novinky v stavebných materiáloch aj technológiách výstavby. Montovaný dom je fenomén, ktorý netreba predstavovať. Spôsob realizácie montovaných stavieb je známy každému a pomaly tento typ výstavby predbieha klasické postupy. Výhody uvedeného systému sú nespochybniteľné. Okrem výhod montovaných domov, ktoré vplývajú hlavne na ekonomiku výstavby a teda celkovú cenu domu je nutné nezabudnúť na naše zdravie. Rýchlosť výroby a výstavby holostavby, vyšší stupeň prípravy stien pre dokončovacie práce už vo výrobnom závode, prísnejšia kontrola kvality pri výrobe stien či kratší čas dokončenia nám šetria čas aj peniaze.

Iným, pre naše zdravie ešte dôležitejším faktorom, je ekologický charakter použitého materiálu a jeho vplyv na naše zdravie. Jednou z najhodnotnejších vlastností SW technológie a to práve z pohľadu nového štýlu pre bývanie, je samotný charakter a pôvod použitých komponentov a materiálov. Keramické domy sa vyrábajú na Slovensku a iba z materiálov na báze neškodných prírodných surovín. Takýto ekologický spôsob bývania nás vracia ku správnym tradíciám – k bližšiemu vzťahu k prírode a k ceneniu si vlastného zdravia. Použitie výlučne prírodných materiálov nám garantuje, že priestory budú bez následných vplyvov z pôsobenia najrôznejších chemických materiálov, ktoré sa uplatňujú napríklad v tzv. drevodomoch. Štýl v bývaní, ktorý smeruje k maximálnej ekológii a k ideálnym aspektom životného prostredia nám vytvára skutočne zdravé bývanie. Bez navýšenia ceny tak získate zdravý dom bez negatívnych vplyvov na Vaše zdravie.

Ktorý montovaný dom pre alergikov je ten najvhodnejší? Čo to znamená, že dom dýcha – čiže je paropriepustný alebo difúzne otvorený?

Ak berieme použitie prírodných stavebných materiálov, ktoré neohrozujú naše zdravie ako samozrejmosť, druhým dôležitým faktorom je miera paropriepustnosti stien.  Okrem hodnoty tepelného odporu a prevádzkových nákladov sa čoraz častejšie aj klienti – nealergici zaujímajú o paropriepustnosť stien v spojení s hygienou bývania. Optimálnu hladinu relatívnej vlhkosti vzduchu v hlavnej miere ovplyvňuje skutočnosť, či je stavba difúzne otvorená alebo difúzne uzatvorená. Difúzna uzatvorenosť stavieb prináša so sebou pri nedostatočnom vetraní výskyt plesní s ktorým sú spojené nepríjemné problémy v dome, čo následne zanechá stopy aj na zdraví ich obyvateľov. Najlepším a zároveň aj najekonomickejším riešením pre zdravé bývanie je postaviť si difúzne otvorenú stavbu na silikátovej báze. Takáto ekologická stavba si bez ďalších nákladov sama upravuje relatívnu vlhkosť v interiéroch, vrátane miestností s najvyššou vlhkosťou (kúpeľňa, kuchyňa). Keramické steny  izolované minerálnou vlnou, sú teda nielen šetrné k životnému prostrediu a Vašej peňaženke, ale chránia hlavne  Vaše zdravie a zdravie Vašej rodiny.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom vhodnosti použitého materiálu pre alergikov alebo iných  záujemcov so zdravotnými ťažkosťami o nové bývanie, neváhajte nás kontaktovať na info@edyfinance.sk  alebo 0902 460 337.

                                                             Veď zdravie je to najcennejšie čo máme!